דיני משפחה - המומחים עו"ד שוורצברג
נישואים אזרחיים
איחוד משפחות
משמורת

דיני משפחה

 • גירושים - האפשרות להתחיל מחדש

  ​אנו במשרד עו"ד שוורצברג מאמינים כי יש חיים אחרי הגירושים. במקרה של קיום ילדים משותפים, אזי גם לאחר שהגירושין מסתיימים בני הזוג נשארים  בקשר וצריכים להמשיך לתפקד ביחד בשל הילדים המשותפים. על כן, אנו מאמינים כי אם ניתן להגיע לגירושין בהסכמה- הדבר עדיף. כמובן, שלצערנו לא תמיד ניתן להגיע להסכם, ואז יש להילחם באמצעות הכלים הקיימים. למשרדנו ניסיון עשיר בעריכת גירושין בהסכמה.

 • משפחה חדשה

  ​מדינת ישראל התפתחה במשך השנים ובנוסף לתא המשפחתי המקורי והסטנדרטי, המורכב מאישה, גבר (הנשואים זה לזה) וילדים ביולוגיים (אם יש), נוצרו כיום כל מיני סוגים של תאים משפחתיים: זוגות חד מיניים, זוגות ידועים בציבור, זוגות המאמצים ילדים, הורים חד הוריים ועוד. בישראל אמנם לא נערכים נישואין של זוגות חד מיניים, אך זוגות חד מיניים  יכולים להיות מוכרים אם הם נישאו בחו"ל או להוות תא משפחתי בשל היותם "ידועים בציבור. משרדנו הכין הסכמים לידועים בציבור שהינם זוגות חד מיניים. עריכת הסכם זה הינה מומלצת, שכן במסגרת הסכם ידועים בציבור כזה ניתן לעגן את זכויות וחובות הצדדים וכן את נושאי הרכוש. הסכם שכזה אף מסייע במקרה הצורך, להוכיח כי הצדדים אכן היו ידועים בציבור. הסכמים אלו חשובים בייחוד במקרה של פרידה.

 • הסכמי ממון והסכמי ידועים בציבור

  על אף שקיימים חוקים מסודרים בנושא, דיני המשפחה מתפתחים ומשתנים כל הזמן, וקיימות פסיקות שונות בנוגע לידועים בציבור ובנוגע לחלוקת נכסים לאחר גירושין או פרידה. בכדי להימנע מהליכים ארוכים וסבוכים ואי בהירות בנושא, מומלץ ליצור הסכם ממון במקרה של זוגות נשואים, המסדיר את סוגיות הרכוש בין בני הזוג. יש לציין כי על הסכם ממון לקבל אישור של ביהמ"ש למשפחה. גם לזוגות שהינם ידועים בציבור מומלץ לערוך הסכם הנקרא "הסכם ידועים בציבור". הסכם זה מעגן את זכויות וחובות הצדדים האחד כלפי השני וכלפי הילדים ומסדיר את סוגיות הרכוש בין הצדדים. הסכם ידועים בציבור אינו נדרש לאישור של ביהמ"ש היות ובמשרדנו יש נוטריון, אך מומלץ לאשר את ההסכם בביהמ"ש על פי בחירתם של בני הזוג.

 • הכרת אבהות

  נשים המעוניינים להוכיח כי גבר מסויים הינו האב הביולוגי לבנם, וזוגות אשר אחד מבני הזוג אינו ישראלי נדרשים להגיש תביעה להכרת אבהות בבית משפט למשפחה על מנת לערוך הליך של הכרת אבהות הכולל בדיקת רקמות בביה"ח. בדיקת רקמות זו, הקובעת את אבי הילד, ניתן לעשות אך ורק עם צו בימ"ש במסגרת תביעה שכזו. יש להדגיש כי לא תמיד ביהמ"ש יאפשר לערוך בדיקת רקמות, ואם יתעורר חשש כי הדבר הינו בניגוד לטובת הילד, הוא יכול לסרב לערוך בדיקה זו ולקבוע אבהות בדרך אחרת. כך למשל, ביהמ"ש לא יסכים לעריכת בדיקה אשר תגרום לילד להיות "ממזר" בקרב יהודים, או כאשר קיים רישום לאביו של הקטין/ה וקיים חשש כי בעקבות הבדיקה יתגלה כי האב אינו האב הרשום.

 • צוואות

  "אין אדם יודע יום פקודתו", על כן כתיבת צוואה ברורה ומסודרת הינה חשובה לכל אדם אשר לו רכוש וברצונו להסדיר את עניינו. במבחינה משפטית, כל הסכם שנחתם בחייו של אדם אינו תקף לאחר מותו, רק צוואה תקפה לאחר מותו של אדם, על כן גם אם לאדם הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור או כל הסכם אחר המסדיר את ממונו של אדם, מומלץ ביותר לערוך צוואה. לזוגות המעוניינים להבטיח כי הרכוש המשותף אשר נוצר במאמץ משותף יגיע לילדיהם המשותפים, מומלץ לערוך צוואה הדדית. צוואה הדדית הינה צוואה המבטיחה כי במקרה שצד אחד נפטר לפני הצד השני, הצד השני יהיה חייב להעביר את רכושם המשותף לילדיהם המשותפים  ולא לבן זוג חדש או לילדיו. במשרדנו ניתן לערוך צוואות נוטריוניות אשר אין בהן צורך בחתימת עדים. נציין כי על מנת לממש צוואה או ירושה יש לערוך צו קיום צוואה או ירושה אצל רשם הירושות. 

 
 
 
 
 •  נישואין אזרחיים

  בישראל אין אפשרות להתחתן בנישואין אזרחיי,ם זוג המעוניין בכך יכול להינשא בנישואי פרגוואי, בנישואין אזרחיים בקפריסין, או בנישואין אזרחיים באל סלוודור. קיימים הבדלים מהותיים בין המקומות השונים, המתבטאים בעלות, בצורת הנסיעה וכן בהליך אשר מקיימים לאחר מכן במשרד הפנים במעמדם של זרים, תושבות, אזרחות וכו'. הבחירה במסלול המתאים על כן הינה חשובה ביותר, והיות והיא תלויה בנסיבות האישיות של כל זוג וזוג, מומלץ להגיע לשיחת ייעוץ על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר לזוג מסויים. 

 
יצירת קשר

כל הזכויות של אתר זה שייכות למשרד עו"ד שוורצברג