top of page
הסכמים עם חברות ספרדיות
הסכם עם חברה דוברת ספרדית
חברות דוברות ספרדית - איש עסקים
חתימה על חוזים בינ"ל

מסחר עם מדינות דוברות ספרדית

מסחר בין חברות ממדינות דוברות ספרדית לחברות בארץ, הינו אחד מתחומי ההתמחות שלנו, במשרד עורכי דין שוורצברג. כבעלי ידיעת השפה הספרדית, הכרות עם החוקים במדינות דרום אמריקה וספרד וכן החוקים בארץ, אנו דואגים להשיג ללקוחותינו את הטוב ביותר שהחוקים האלו מאפשרים. אנו בעלי ניסיון רב במתן מענה לחברות ישראליות או זרות- דוברות ספרדית. אם מדובר בתביעות כספיות או סכסוכים עסקיים, אם מדובר בניסוח חוזי התקשרות, מכירה, בלעדיות וכו'.

במשך שנים ד"ר שוורצברג שימש כיו"ר ועדת יחסים בינלאומיים עם מדינות דוברות ספרדית בלשכת עוה"ד בת"א, ובמהלך תקופה זו יצר קשרים רבים עם גורמים משפטיים רבים ברחבי אמריקה הלטינית ובייחוד ספרד. ד"ר שוורצברג ארגן ועידה מסחרית משפטית במדריד, בה השתתפו כ- 90 עורכי דין מספרד, 30 עורכי דין ישראליים שהגיעו מישראל, ובנוסף אנשי מסחר ואנשי מקצוע שונים מישראל ומספרד.

במהלך השנים צברנו קשרים רבים עם עורכי דין מקומיים בארצות דוברות ספרדית, באמצעות קשרים אלו אנו יכולים לסייע ללקוח הישראלי או החברה הישראלית ליצור קשר עם גורם משפטי מקצועי המומחה לתחום הספציפי הנדרש, וכן לפקח בהמשך באם הדבר נדרש. 

הקושי המרכזי שבו נתקלים לקוחות ישראלים או חברות ישראליות המבקשות ליצור קשר עם חברה זרה, הינו פער תרבותי, שפתי, בירוקרטי ומשפטי. כמובן שהבעיות העומדות בפני חברות זרות המבקשות ליצור קשר עם חברות ישראליות הינן זהות. אנו מסייעים לגשר על פער זה בכדי להגיע לתוצאות הרצויות.

ישנם אנשים רבים ברחבי העולם, כולל במדינות ספרד ואמריקה הלטינית, שהם בעלי נכסים בישראל, ישראלים לשעבר, צאצאים של ישראלים אשר מעוניינים לממש זכויות על נכסים הקיימים בישראל, או ישראלים הבעלי זכויות או נכסים בחו"ל.

פעילות המשרד במסחר בינ"ל

במסגרת הפעילות של מסחר בינ"ל משרדנו עוסק בתמיכה בחברות העורכות או מבקשות לערוך מסחר בינ"ל עם ספרד ומדינות דרום אמריקה בדרכים שונות:
 

 • חוזי מכר של מוצרים - יצירת חוזים בעלי תקפות משפטית בארץ ובמדינות שונות הדוברות ספרדית שתומכים במסחר של מוצרים שונים. היתרון בכתיבת חוזה מכר שאנחנו כותבים שהוא מתאים מבחינה חוקית לארצות הרלוונטיות כמו גם לחברות ולמוצרים עצמם. אנו דואגים שהחוזים יהיו ברורים ויאפשרו ללקוחותינו לנקוט בצעדים משפטיים במידת הצורך.
   

 • חוזי מכר נכסים, בתוך ישראל ובין ישראל למדינות דוברות ספרדית- קניה ומכירה של נכסים בארץ זרה יכולה להיות לא רק מסובכת אלא כמעט בלתי אפשרית, מתוך הכרות עם החוזים של המדינות, התרבות והשפה, אנו יכולים לעזור לכם להתגבר על בעיות  בצורה האלגנטית והמהירה ביותר.
   

 • תביעות כספיות בגין סכסוכים עסקיים- בין חברות ישראליות לחברות מספרד ואמריקה הלטינית. לא נעים אבל לעיתים חברות שעושות עסקים נקלעות או לאי-הבנה או לחוסר נכונות מאחד הצדדים לפעול כפי שהוסכם ויש צורך להגיש תביעה משפטית בכדי לחייב קיום הסכם, לקבל בחזרה כספים, או מוצרים, או לגרום לצד השני לשלם פיצויים בשל הפרת הסכמה. לשם כך יש להגיש תביעה כספית. אנו במשרד עו"ד שוורצברג הצלחנו בתביעות רבות מסוג זה בשם לקוחותינו.
   

 • הקמת חברות בישראל כאשר הבעלים הם אזרחים זרים, או הקמת חברות במדינות ספרד ואמריקה הלטינית, בהתאם לחוק.
   

 • ייעוץ משפטי לחברות בארץ ומחו"ל. למשרדנו היתרון בהכרת הדין הישראלי והזר, בייחוד הדין במדינות אמריקה הלטינית, ולכן יכול להעניק שירות ייחודי ומקצועי בתחום.
   

דוגמאות לפעילות המשרד במסחר בינ"ל

נציין כמה דוגמאות לפעולותינו במהלך השנים:
 

 • ייצגנו חברה גדולה מספרד בתחום הקרמיקה, בשל סכסוך מסחרי וכספי עם חברה ישראלית מולה עבדה משך שנים רבות. בתום הליך ארוך ומורכב הצלחנו להגיע לתוצאה הרצויה ללקוח, במקרה זה, תשלום פיצויים ע"י החברה הישראלית מפרת ההסכם.
   

 • חברה ספרדית אחרת בתחום החקלאות אותה ייצגנו בישראל כנגד תביעה נזיקית שהוגשה נגדה באמצעות חברה ישראלית עמה סחרה. 
   

 • ערכנו מו"מ בנושא הסכם לרכישת זהב מחברה מאחת ממדינות אמריקה הלטינית לחברה בישראל.
   

 • ניהלנו מו"מ מול רשויות המס בספרד על מנת להשיב כספים שהוחרמו לאזרח ישראלי, אשר בשל אי ידיעתו ואי הבנתו את החוק הספרדי הגיע לספרד עם סכומי כסף גדולים במזומן בכדי לסחור שם עם חברות ספרדיות. הסכום שהוחרם הושב ללקוח והצלחנו לצמצם את הקנס ל- 3% בלבד.
   

 • סייענו ליזמים ישראלים צעירים ליצור קשר עם גורמים מקצועיים במקסיקו על מנת להקים עסק תיירותי.
   

 • קיימנו הליך משפטי בישראל על מנת להשיב ללקוחות מונצואלה כספים שהגיעו להם בשל מכירת דירה שהייתה שייכת לאביהם.

bottom of page